Na uwagę zasługują trzy projektory 4K Sony do kina domowego: VPL-VW290ES, VPL-VW590ES i VPL-VW790ES.

Bez dwóch zdań jakość rozdzielczości 4K to jest to, co każdy Kinomaniak doceni w swoim salonie. Domowe kino domowe 4K marki Sony sprawi, że zwykły salon zamieni się w salę kinową z popcornem i dobrymi znajomymi. Film można oglądać bez granic czasowych, no chyba, że doba okaże się za krótka i praca zacznie być na pierwszym miejscu.

Na początek weźmiemy pod lupę Projektor 4K Sony do kina domowego model VPL-VW290ES

Jest najtańszy z tych trzech wymienionych, Dlatego musimy na niego spojrzeć i zastanowić się czy warto.

Projektor posiada Panel 4K SXRD i efektywny rozmiar wyświetlacza 0,74″ x 3. Ponadto Liczba pikseli wynosi: 26 542 080 pikseli (4096 × 2160 × 3). Genialne i zdumiewające parametry, a to wszystko od sprawdzonego producenta Sony, który na 4k zna się jak nikt inny. Lampa tego modelu to 225 W z poborem mocy 390W.

Jasność lampy określona przez SONY to max 1500 ANSI Lumenów. Dlatego jeśli będziemy korzystać z trybu niskiego to jasność będzie również mniejsza. Żywotność określić mogę na 6000 godzin i to w trybie oszczędnym zwanym również ekonomicznym. Jeśli projektor będzie pracować w trybie normalnym lub dynamicznym, wówczas lampa szybciej się wypali. Do wyboru wariant kolorystyczny obudowy biały. Ponadto można zdecydować się na obudowę czarną. Ja wolę wersję białą.

Kolejny model 4K Sony to Projektor VPL-VW590ES

Jednak nie można powiedzieć żeby szczególnie zaskakiwał w porównaniu z poprzednikiem. Na przykład, również ma kolor obudowy biały lub czarny. Również ma rozdzielczość 4K. Może się pochwalić wyższą jasnością lampy osiągającą moc 1800 ANSI Lumenów. Ponadto lampa ma moc 280W z poborem energii 460W. Jakby tego było mało, producent określił kontrast na poziomie 350.000:1 co mówi samo za siebie. Mamy jak poprzednio złącza HDMI jak i taką samą wagę ok 14 kg.

Poziom szumu projektora 4k Sony to 26 dB

Dotyczy to zarówno modelu VW290ES jak i wersji kolejnej o której pisałam powyżej VW590ES. Taki poziom szumu sprawia, że mogę oglądać filmy bez zdenerwowania, że coś tam szumi i zakłóci mi miłe momenty, gdy akurat aktorzy nie krzyczą. Uwielbiam to. Odwracanie uwagi od filmu to nic miłego, więc zwracajcie na ten parametr uwagę przy zakupie projektora 4k.

Trzeci model 4K do kina domowego to wersja VW790ES

Co on ma, czego tamte dwa nie miały? Na pewno mega wysoką cenę, bo na dzień pisania tego artykułu cena detaliczna wynosi 61.000 zł (przy kursie euro średnim nbp na poziomie 4,58 zł). To cena trochę blokująca dla mojego budżetu na zakup projektora do kina domowego, jednakże może nie dla wszystkich. Jeśli możesz sobie pozwoli na taką zabawkę i chcesz czerpać z tego mega frajdę, to ten model jest stworzony dla Ciebie. Ja chętnie popatrzę na możliwości tego cacka.

Dioda laserowa czy lampa rtęciowa – co wybrać?

Model VW790ES posiada genialną lampę laserową z genialnym kontrastem dynamicznym, który producent określił jako nieskończoność w stosunku do jednego czyli: ∞:1. Jasność diody laserowej osiąga 2000 ANSI Lumenów i żyje aż do 20.000 godzin pracy bez wymiany jak i praktycznie bez żadnej konserwacji. Pod warunkiem, że będziesz kochać i szanować swój projektor. On się umie odwdzięczyć.

Podsumowując: co kupisz to i tak będzie genialnie i dobrze.

Najważniejsze żeby był to projektor 4K Sony do kina domowego. Który model wybierzesz z tych TOP 3 wymienionych w tym artykule, to i tak nie ważne. Nie zapominaj, że liczy się dobra, znana marka. Jasny fakt z jakiej fabryki sprzęt pochodzi. Ważne, gdzie kupisz, aby dystrybutor, który Ci dostarczy sprzęt był sprawdzony i legalny. Kupuj i ciesz się swoim nowym nabytkiem dla przyjemności. Na lata.


0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *